CLOSE
SP.19

Graduate Architecture

Final Review Schedule

5/1–5/10


ARCH 505B

Weds., MAY 1

Watt 209

  •  
    FACULTY

    Victoria Coaloa

    John Frane

    Yo-ichiro Hakomori

    Gary Paige

     
  •  
    JURORS

    Rebecca Choi

    John Dutton

    Eric Haas

    Wes Jones

    Erin Kasimow

    Chuck Lagreco

    Warren Techentin

    Geoffrey von Oeyen

    Peter Zellner

     


ARCH 605b

THURs., MAY 2 - FRI., MAY 3

Watt 200, Watt 201

  •  
    FACULTY

    Mario Cipresso

    Kim Coleman

    John Dutton

    Michael Hricak

    Aaron Neubert

    Lorcan O'Herlihy

    John Southern

    Luciana Varkulja

     
  •  
    JURORS

    Rachel Allen

    Meghna Andley

    Valery Augustin

    Myrna Ayoub

    Orhan Ayyüce

    Andrew Byrne

    Mary Casper

    Mark Cigolle

    Reid Cigolle

    Kim Coleman

    Erin Cuevas

    Chava Danielson

    David Chun

    Ian Dickenson

    Maria Esnaola

    Graham Ferrier

    Melanie Freeland

    Giovanni Fruttaldo

    Wendy Gilmartin

    Eric Haas

    Yo Hakomori

    Nick Hopson

    Jamal Jones

    Brian Lane

    Jeehye Kim

    Lisa Little

    Alan Loomis

    Amy Murphy

    John Mutlow

    Aaron Neubert

    Lorcan O'Herlihy

    Klara Rodstrom

    Axel Schmitzberger

    Warren Techentin

    Jakub Tejchman

    Sasha Marie Tillman

    Gregory Van Grunsven

    Luciana Varkulja

    Scott Walter

    Noelle White

    Peter Zellner

     

ARCH 793B

M.Arch Thesis

Mon., MAY 6

2-6 PM

Watt 200, Watt 201

  •  
    FACULTY

    Wes Jones

    Amy Murphy

    José Sanchez

    Geoffrey von Oeyen

    Yaohua Wang

    Peter Zellner

     
  •  
    JURORS

    Matthew Allen

    Frances Anderton

    Matthew Au

    Jill Bauman

    Victoria Behner, Ph.D.

    Michael Bell

    Mary Casper

    John Chan

    Jennifer Chen

    Carmelia Chiang

    Rebecca Choi

    Kim Coleman

    Lance Collins

    Milton S. F. Curry

    Joe Day

    Neil Denari

    Ian Dickenson

    John Dutton

    John Enright, FAIA

    Maria Esnaola

    Afra Farry

    Heather Flood

    Gary Fox

    Robert Harris, FAIA

    Christopher Hawthorne

    Cory Henry

    Alvin Huang

    Casey Hughes

    Doug Jackson

    Jeffrey Johnson

    Damjan Jovanovic

    Julia Koerner

    Alfie Koetter

    Bill Kreysler

    Andy Ku

    Andrew Kudless

    Michael Lehrer, FAIA

    Lisa Little

    Sarah Lorenzen

    Greg Lynn

    Michael Maltzan, FAIA

    Ryan Tyler Martinez

    Nicola Montuschi

    Anthony Morey

    Lorcan O'Herlihy

    Clare Olsen

    Gary Paige

    Stephen Phillips

    Hadrian Predock

    Farnoosh Rafaie

    M. Casey Rehm

    Christian Robert

    Michael Rotondi

    Larry Scarpa

    John Southern

    Isabel Strauss

    Doris Sung

    William Taylor, FAIA

    Katrin Terstegen

    Russell Thomsen

    Patrick Tighe, FAIA

    Selwyn Ting

    Scott Uriu

    Leila Anna Wahba

    Ross Wimer, FAIA

    Heather Woofter

     

     

EXPO: Graduating Student Work EXHIBITion

FRI., MAY 10

11 AM-6 PM

Watt 200, Watt 201, Watt 209